Podpora rodiny a vztahů

Podpora rodiny a vztahů


Vztahové přednášky

Příprava na manželství, čím naplnit dobu známosti

Před vstupem do manželství by se hodil důkladný kurz, ale inspirace ve zkratce nastíníme jednou přednáškou. Bude pro dvojice podnětem? Je možné objevit ještě nové obzory?

Věčně omílaná komunikace

Máme století komunikace. Každé dítě se učí, jak je důležitá. A přece jedna další hodinka lehkou a příjemnou formou může zase přidat inspirace, aby nám doma bylo spolu dobře. 

Podpora – co potřebujeme, aby nám spolu bylo lépe

Toužíme mít hezké vztahy, snažíme se… Ale podporujeme se navzájem opravdu tak, že to druhý cítí? Jak na to, aby naše úsilí budovat blízkost a důvěru nepřišlo vniveč? A co naopak potřebujeme my? Popíšeme si, čím našim blízkým odvahu bereme, a čím ji naopak můžeme sytit, a tvořit tak blízké vztahy.

Rozdíly mezi mužem a ženou

Žhavá otázka v diskusích vyvolává až extrémní odpovědi. Jsou muži z Marsu a ženy z Venuše, nebo jsou rozdíly pouze výmysl a vše rozhodně výchova? Mají muž a žena v páru šanci na větší harmonii, pokud si vyslechnou tuto přednášku?

Naplňování potřeb v manželství

Zajímavá zkušenost – jak jeden výzkum manželských vztahů objevil tak trefné vysvětlení mužsko-ženských peripetií, až je zábavné to objevit taky. Téma oslovilo již desítky tisíc párů.

Proč si někdy nerozumíme a co s tím

Mluvíme spolu, snažíme se, ale nerozumíme si. Proč? Co je špatně? Toužíme po propojení, ale naše vzájemná komunikace přináší nepochopení. Pojďme spolu objevit "podvodníky" v komunikaci, kteří nám v tom brání, a najít způsoby, jak na ně vyzrát.

Probereme společně nejčastější komunikační bloky, zjistíme, proč rozhovor uzavírají, a jak lépe rozpoznat, kdy to kazíme.

Mediace – cesta k dohodě

Mediace je mimosoudní způsob řešení sporů prostřednictvím třetí nestranné a neutrální osoby – mediátora. Je vhodná všude tam, kde se lidé nemohou dohodnout na společném řešení situace/konfliktu. Mediace dává také prostor pro lepší porozumění situaci druhého a důvodům, pro které jedná, jak jedná. V mediaci často dochází k rozhodnutí, o kterém si zúčastnění nebyli jistí, a nyní ho chtějí udělat a vědí proč. Přednáška osvětlí pojem mediace, k čemu slouží, jaké výhody může přinést do života jednotlivců, na jakých principech funguje, a proč ji upřednostnit před soudním řešením svého sporu.

Komunikace v emocích, emoce v komunikaci

Už jste někdy zažili, jak obtížné je domluvit se s někým, s kým cloumají emoce? A když jsme jimi zahlceni my sami, je to možná ještě těžší… Přijďte si poslechnout, co můžeme dělat, aby nám komunikaci nekomplikovaly, ale abychom je využili pro dobro našich vztahů.

Úcta a láska v partnerské komunikaci aneb Partnerská komunikace není pracovní porada

Přednáška o partnerské komunikaci, která hraje klíčovou roli ve vztazích a ovlivňuje jejich kvalitu a stabilitu. V této přednášce se zaměříme na úctu, lásku a přijetí jako základní pilíře komunikace v partnerství. Ukážeme vám cestu k bezpečnému a podporujícímu sdílení emocí, potřeb a očekávání.
Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.