Příprava na manželství

Podpora rodiny a vztahů


Příprava na manželství romantický kurz

O kurzu

Pětidílný kurz, který přebíráme od autorů Manželských večerů. Jde o pět večerů, každé setkání trvá asi dvě a půl hodiny a začíná podáváním večeře, která má nastolit atmosféru rande. Následuje praktická a vtipná promluva na jedno z pěti témat kurzu. Promítá se profesionálně zpracované video z živého záznamu kurzu z Anglie. Promítání počítá i s přestávkami pro diskusi nad konkrétními tématy v páru (v připravené příručce pro účastníky). Na konci setkání dostane pár také domácí cvičení, které by měl do příště prodiskutovat k prohloubení tématu. Domácí cvičení jsou určena páru a nikdo je nekontroluje.

Zkušenost ukazuje, že pokud dvojice před termínem svatby absolvuje jakýkoliv program přípravy na manželství, jsou účastníci vždycky překvapení, jak užitečně si popovídali a objevili, co by je předtím nenapadlo. Na těchto romantických večerech je zároveň záruka kvalitního času pro sjednocující zážitkovou komunikaci. Kurz se zabývá tématy:

  1. Komunikace.
  2. Konflikt. Řešení konfliktů.
  3. Závazek.
  4. Propojení. Jazyky lásky. Naplňující sexuální vztah.
  5. Dobrodružství. Sdílení hodnot a cílů.


Citujeme manžele, kteří se kurzu účastnili krátce před svatbou: Tento kurz nám oběma hodně dal. Mysleli jsme si, že o sobě víme všechno, a přitom jsme se toho na kurzu tolik dověděli. Máme z toho velký užitek.


Pro koho

Nabídka je specifická pro dvojice, které chtějí přípravu s atmosférou, lehkou a zábavnou. Je přípravou na svatbu v církvi, ale zabývá se naprosto převážně praktickými zkušenostmi života.


Poslání

Série pěti večerů je navržena tak, aby pomohla účastníkům vybudovat pevné základy pro manželství, které vydrží.


Přihlašování

Příprava na manželství – romantický kurz: květen – červen 2024

Ceník

Přípravy na manželství jsou zdarma. Platbu za večeři řešíme prosbou o dobrovolný příspěvek.


Mgr. Ondřej Rozkopal

Mgr. Ondřej Rozkopal

vedoucí příprav na manželství

T: +420 731 744 400
E: orozkopal@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.