Rodiny a páry

Rodiny a páry


Mediace a rodinné konzultace

Co děláme

Skrze mediace a rodinné konzultace pomáháme lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci týkající se mezilidských vztahů, s níž si momentálně nedokáží poradit jen za použití vlastních sil.  


Mediace

Mediace je způsob hledání řešení konfliktu. Je to proces, v němž mediátor, coby nezaujatý účastník jednání, usnadňuje znesvářeným stranám vzájemnou komunikaci tak, aby se i přes vypjaté emoce, které konflikt vyvolává, dotyční skutečně slyšeli. Umožňuje tak konstruktivní hledání cesty ven ze situace, která je pro všechny zúčastněné dlouhodobě tíživá. U partnerů se proces soustředí na nalezení funkčních pravidel budoucího soužití a výchovy dětí, v případě jejich rozchodu směřuje ke sjednání formy péče o děti a výši jejich výživného. 

V rámci mediací tedy pomáháme lidem v konfliktní situaci tak, že jim umožníme dojít k řešení sporu formou dohody, která vede ke zkvalitnění jejich vzájemného fungování.


Rodinné konzultace

Posláním rodinných konzultací je posilovat vlastní schopnosti, dovednosti a kompetence žít kvalitní vztahy. Tyto konzultace vedou k aktivní práci na zdokonalení partnerského vztahu, rodinného života a vazeb mezi jednotlivými členy rodiny.


Pro koho tady jsme

Mediace a rodinné konzultace jsou určeny pro dospívající a dospělé, kteří se potýkají s problémy v oblasti mezilidských vztahů. V případě rodinných systémů pracujeme také s dětmi od 11 let. 

Obrátit se na nás mohou lidé, kteří:

  • prožívají krizi v partnerském vztahu
  • se potýkají s těžkostmi ve výchově dětí 
  • v partnerství vnímají potíže v komunikaci
  • mají zájem budovat kvalitní partnerský vztah
  • chtějí vyřešit konflikt mimosoudní cestou formou dohody 


Poslání

Posláním Poradny pro vztahy a rodinu je pomoc lidem v nepříznivých životních situacích týkajících se vztahů rodinných, partnerských i společenských.Mediace a rodinné konzultace
Bc. Jana Balcarová

Bc. Jana Balcarová

objednání poradenství,
sociální pracovník

T: +420 775 244 291
E: poradenstvi@prorodiny.cz, jbalcarova@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.