O nás

O nás


Kdo jsou naši patroni?

Rádi bychom vám představili čtyři muže, osobnosti a především skvělé lidi. A právě oni jsou patroni našeho Centra pro rodinu a sociální péči. Každému z nich jsme položili tři stejné otázky, ať víte, s kým vlastně máme tu čest.

Kdo jsi? Řekni nám, prosím, něco o sobě.
Znáš Centrum pro rodinu? (Co Tě motivovalo k tomu CPR založit?)
Proč ses rozhodl nás podpořit?

fotografie Jan Zajíček

Jmenuji se Jan Zajíček a žiji ve Velkých Albrechticích. Letos jsem 40 let ženatý a máme čtyři dospělé děti a 11 vnoučat. A proto se podstatná část mého života točí kolem rodiny, výchovy a vztahů.

Moje motivace k založení Centra pro rodinu byla velmi účelová. S mou ženou jsme měli velmi těžké čtyři roky začátku manželství, těžké sžívání. A když jsme vše překonali, tak jsme zjistili, že v tom nejsme sami. A říkali jsme si, proč by měl každý jít tou cestou takhle těžkou. Musí existovat někdo či něco, co je schopno lidem nabídnout pomoc nebo třeba nějaké nápady a rady. A proto vznikla myšlenka založit Centrum pro rodinu, které by bylo takovým přístavem, ať už se manželům daří nebo nedaří, ať už mají potřeby či nabídky, návrhy nebo aktivitu. A vše vyústilo 27.4.1993 v registraci Centra pro rodinu.

Být patronem Centra pro rodinu je pro mě tak spontánní jako dýchat, protože jsem zde prožil nejvíce let svého života v pracovním procesu, zažil jsem tu spoustu krásných věcí v podobě obnovení vztahů nebo vzniku vztahů. Na Manželských setkáních doprovázíme již třetí generaci. Někteří tam začínaly jako děti, posléze byli pečovaté mladších dětí, pak dělali hlavní pečovatele, poté byli účastníci jako manželé a rodiče a dneska jsou přednášející a vedoucí páry. Proto říkám, že to je pro mě tak samozřejmé jako že se nadechnu a vydechnu.

fotografie Pavel Helan

Jmenuji se Pavel Helan a jsem písničkář, moderátor, manžel a táta. Díky muzice jsem mohl projet kousek světa a vím, že největší hodnotou je domov a rodina. 

Centrum pro rodinu a sociální péči znám už více let. Úplně první koncert jsem pro něj dělal v Hodoníně. A pak jsem byl osloven k natáčení propagačních spotů pro CPR Ostrava. A navíc jsem v Ostravě chvíli žil, mám tam několik dobrých přátel.

Být patronem vaší organizace je pro mě čest. Muzikantům se tleská často. Stejně tak by se mělo tleskat všem těm, kdo pomáhají rodinám v nouzi. Vždyť vy děláte ten nejlepší koncert.

fotografie Jarda Vašut

Jsem Jarda Vašut a také klaun Bedřich Voháňka. Jsem zdravotní klaun a herec v divadle Klauni na volné noze.

Centrum pro rodinu a sociální péči znám. Dost mně i mému synovi pomohli. 

Několik let jsem v tomto Centru také pracoval a nyní s radostí spolupracuji. A vřele doporučuji.


fotografie Michal Žáček

Jsem Michal Žáček, saxofonista a flétnista, nyní hráč Richarda Müllera, Vojty Dyka a Vlasty Redla. Jsem taky zasloužilý otec čtyř dětí a šťastný manžel.

Centrum pro rodinu a sociální péči znám už léta a obdivuji za vše, co dělají pro rodiny, které se potýkají s potížemi, které samy nedokáží zvládnout.

Nejen proto, že je znám i osobně, ale sám vím, že je dobré mít kolem sebe lidi, kteří mohou a chtějí pomáhat.

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.