Příprava na manželství

Rodiny a páry


Škola partnerství

Co děláme

Setkáváme se speciálně s páry, které se chystají na uzavření manželství. Zkušenost ukazuje, že pokud dvojice před termínem svatby absolvuje jakýkoliv program přípravy na manželství, jsou účastníci vždycky překvapení, jak užitečně si popovídali a objevili, co by je předtím nenapadlo. Přípravy na manželství jsou inspirace a zároveň záruka kvalitního času pro sjednocující zážitkovou komunikaci. Běžně se praktikují přípravy před církevním sňatkem. Máme ovšem i kurzy, které nemají křesťanské zaměření. Pro veřejnost slouží jako příprava na manželství kurz Než do toho vletíš, který nestaví na křesťanských charakteristikách manželství, je zcela civilní a je určen nejširšímu okruhu zájemců.


Pro koho tady jsme

Specificky jsme připraveni ke službě pro páry před církevní svatbou. Naše Centrum pro rodinu slouží v pořádání příprav Diecézi ostravsko-opavské společně s jednotlivými děkanáty. Platí, že za přípravu je odpovědný farář místa, kde budou oddavky probíhat. Ovšem je k dispozici několik různých programů na výběr, které mají období před svatbou obohatit. Páry si mohou vybrat a přihlásit se na program, co se jim nejlépe hodí. Doporučení dá oddávající kněz.


Poslání

Posláním příprav na manželství je darovat dostatečný čas komunikaci o zákonitostech fungujícího manželství, přispět k ověření svobodného plánu na soužití a vytvoření jednoty manželství, aby se stalo pevným základem nové rodiny.


Přihlášení

Termíny pro ročník 2023/2024: 13.–15.10., 17.–19.11., 26.–28.1., 1.–3.3., 19.–21.4.
Cena při přihlášení do 20. 8.: 3 800 Kč/osoba. Po 20. 8.: 4 500 Kč/osoba.
(Cena zahrnuje: ubytování, stravu, tisk materiálů za 5 víkendů. Kurz je realizován za podpory Biskupství ostravsko-opavského.)

Přihlašování na Školu partnerství 2023/2024

Vojtěch Orlík

Vojtěch Orlík

vedoucí pastoračních programů

T: +420 603 981 117
E: vorlik@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.