Kurzy

Podpora rodiny a vztahů


Manželské večery

Co děláme 

Manželské večery jsou seriál osmi setkání v příjemné atmosféře večeře při svíčkách, spojených s inspirací, jak budovat zdravé a trvalé manželství. Vždycky respektujeme soukromí. Nikoho nežádáme, aby něco osobního říkal někomu dalšímu. Očekává se však, že o tématech otevřených na kurzu bude pár spolu hovořit. Jádrem každého večera je společný čas ve dvou, s diskrétním prostorem pro diskusi podnícenou malými přednáškovými vstupy.  U stolků pro dva, s dobrou večeří a později s kávou a dezertem, se páry mají znovu cítit jako na rande. Série osmi témat vychází z principů křesťanské lásky, ale je přirozeně určena pro každý pár v dlouhodobém vztahu.  Manželské večery pořádáme dvakrát ročně v Centru pro rodinu, ale také vyjedeme kamkoliv na objednávku. O kurzech, které jsou pořádány na desítkách míst v republice a dokonce po celém světě, se dočtete na www.manzelskevecery.cz


Nejbližší kurz

Podzimní kurz osmi setkání Manželských večerů začíná 23. 9. 2024


Pro koho tady jsme

Kurz je určen pro každý pár, který chce společně pracovat na svém vztahu. Je přínosem a občerstvením i pro páry, jejichž manželství je pohodové a pevné. Pomáhá ovšem i párům, které procházejí problémy. Je zkrátka pro dvojice s chutí investovat do nikdy nekončícího budování vztahu. Kurz dává důraz na manželství a vyzdvihuje jeho jedinečnost. Vítáme však také dvojice muž + žena, dosud nesezdané, které spolu již nějakou dobu žijí, ale zamýšlejí se nad podstatou, smyslem a vývojem vztahu.


V jaké situaci je kurz obzvlášť přínosem

Mnoho lidí se vdává a žení, a přitom nikdy neměli vzor pro budování manželství. Chybí jim nástroje, které je uschopní zůstat spolu. Pokud spolu zůstanou, stává se často, že existují jeden vedle druhého pod jednou střechou a přitom se mezi nimi úplně vytratí vzájemná intimita. Vzájemný vztah se stává stereotypem, nudou, setrvačností … Většina lidí to považuje za přirozený proces. Je jim trapné požádat o pomoc, nebo nevědí, kde ji hledat.


Poslání

Chceme nabídnout manželům a párům kvalitní a dobře inspirovaný čas věnovat se pouze sobě navzájem, s romantickou atmosférou, ale zároveň s užitečnými a osvědčenými tématy k diskusi. Může se tomu říkat studijní rande. Každý vztah se může ještě více prohlubovat.


Ceník

Aktuální cena zahrnuje večeře pro pár, příručky k programu, nájem; naopak nápoje dle vlastního výběru při podávání večeře hradí účastníci zvlášť. Cena je často snížena díky dotacím Ministerstva práce a sociálních věcí, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava.

MUDr. Maria Fridrichová

MUDr. Maria Fridrichová

vedoucí vztahové přípravy a vzdělávání

T: +420 731 625 618
E: mfridrichova@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.