Tiskové zprávy

O nás


Světlo mladým s handicapem rozzáří Forum Nová Karolina

V sobotu 25. 11. 2023 mezi 11. a 18. hodinou se Forum Nová Karolina v Ostravě rozzáří žlutými barvami. Uskuteční se totiž už 16. ročník benefiční akce Světlo mladým s handicapem. Tu pořádá ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. Obchodním centrem budou tento den procházet skupinky lidí ve žlutých tričkách. Budou to mladí lidé se zdravotním postižením a jejich asistenti či dobrovolníci, kteří návštěvníkům umožní koupí minisvítilničky podpořit činnost sociálně aktivizační službu BRÁNA. 

Jsme sociální služba plná mladých lidí, kteří mají za cíl jediné, a to pomáhat našim uživatelům s osamostatňováním. Jsme tady pro všechny mladé lidi, kteří mají chuť se posunout, naučit se novým věcem, podívat se na zajímavá místa a bořit jak společenské, tak osobní bariéry,” vysvětluje Veronika Poništ, vedoucí služby BRÁNA. Věříme, že každý má právo žít svůj život, a proto tady jsme,” shrnuje.

Karolina bude tento den nejen žlutě zářit, ale bude i rezonovat  hudbou mnoha mladých talentů. To, že na žesťové nástroje lze zahrát jakýkoliv žánr a rozhodně to není nuda, nám dokáží svým vystoupením Porubští trubači ze ZUŠ Ostrava-Poruba. Mladí hudebníci ze Swingové partičky nás pobaví swingovou a filmovou hudbou. A ten správný rytmus do těla nám vženou bubeníci skupiny Mlaďoši Drums. Svůj talent předvedou klavíristé a zpěváci ze ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě-Mariánských Horách. Zpěvačky i zpěváci různých věkových kategorií, kteří navštěvují Pop Academy, se představí s programem složeným ze známých hitů oblíbených u nás i zahraničí. Prostory Nové Karoliny svými hlasy i hudebními nástroji rozezní také posluchači Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě. Parta hudebních nadšenců pod vedením Jendy Svojanovského, která spolu hraje už delší dobu v různých hudebních uskupeních napříč žánry, se taky rozhodla ukázat co umí. A rozhodně to bude stát za to!

V sobotu se to bude v Karolině zkrátka hemžit mladými lidmi. Těmi, kteří svůj talent a hudební vášeň věnují na pomoc jiným mladým lidem. Těm, kteří se nebojí výzev a i přes své zdravotní postižení žijí svůj život a chtějí jej prožít stejně zajímavě jako jejich vrstevníci.

Jsme rádi, že záštitu převzal Petr Veselka, starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. A věříme, že se stejně jako loni naší benefice zúčastní. Velké poděkování patří Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., která poskytla finanční příspěvek a akce se tak může uskutečnit. Děkujeme i dalším sponzorům a dárcům, kteří jsou neviditelnými pomocníky a podporovateli nejen této akce, ale i celého Centra.

A tak zveme všechny prožít s námi den smysluplně a pomoci tam, kde je to zapotřebí. 

Mgr. Radka Moricová (autor tiskové zprávy, specialista PR) – rmoricova@seznam.cz, 777 244 235
Mgr. Veronika Poništ (vedoucí služby BRÁNA, sociální pracovník) – brana@prorodiny.cz, 774 244 081

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.