Tiskové zprávy

O nás


Národní týden manželství je výzvou, kterou je dobré využít

Ostrava, 8. 2. 2024

Víte co je Národní týden manželství? Je to příležitost a výzva pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah a investovat do něj. Tato kampaň má své kořeny ve Velké Británii, kde vznikla už roku 1996 a od té doby se její myšlenka rozšířila do mnoha zemí celého světa. V České republice tato iniciativa vznikla roku 2006 a od té doby je vždy v týdnu okolo svátku svatého Valentýna věnována  pozornost posílení vztahových dovedností v manželství.

Mottem toho letošního týdne, který připadá na 12.–18. 2., se stala dvě slova – kořeny a křídla. Slova prostá, ale přesto velmi symbolická. Kořeny na jedné straně symbolizují základní hodnoty, tradice a zkušenosti, které do manželství přinášíme. Na straně druhé jsou křídla symbolizující růst, změnu a vývoj. A právě rovnováha mezi kořeny a křídly je pro spokojené manželství zásadní. Příliš pevné kořeny zamezují růstu a změnám, naproti tomu příliš velká křídla mohou vést k nestabilitě. Když se partnerům podaří nalézt rovnováhu mezi těmito dvěma aspekty, mohou společně růst a rozvíjet se a dosáhnout dlouhodobého a šťastného manželství, které bude pevným stromem s hlubokými kořeny a širokými křídly, které je budou vést k novým dobrodružstvím a výzvám.” (z webu tydenmanzelstvi.cz)

Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči, které se dlouhodobě věnuje právě péči o vztahy a rodiny, v rámci tohoto týdne připravuje několik možností, jak pracovat na vztazích a manželství. Našim cílem je poskytnout rozmanité aktivity na mnoha místech Moravskoslezského kraje na posilování zakořenění manželských vztahů. I přesto, že se naše nabídka vyznačuje různorodostí, všechny naše aktivity mají společný záměr. Tím je podpora sociální kompetence v mezilidských vztazích a zaměření se na vztahové dovednosti, které jsou klíčové pro fungující manželství,” uvádí Vojtěch Orlík, koordinátor Národního týdne manželství v rámci ostravsko-opavské diecéze, s níž Centrum pro rodinu úzce spolupracuje.

A proto neváhejme a inspirujme se, jak ze svého manželství udělat ještě lepší a nebo obnovit to, co se časem vytratilo. Vybíráme pouze některé z bohaté nabídky různorodých možností. Přednáška Moje a tvoje kořeny ve Stěbořicích nám pomůže pochopit, jak náš vztah ovlivňuje to, co si přinášíme z našich původních rodin. Odpovědi na otázku Proč si někdy nerozumíme a co s tím? budeme hledat v Ludgeřovicích. A co takhle společně strávené chvíle ve dvou na Valentýnské večeři obohacené o přednášku Odevzdávám se ti a přijímám tě... i v komunikaci? Vyrazit spolu na Rande na Ondřejník je samo o sobě výzvou. A když se současně nabízí náměty ke společnému rozhovoru při romantické procházce, není nad čím váhat. Toto je pouhý zlomek toho, co se v rámci Národního týden manželství nabízí. Všechny aktivit napříč celou Českou republikou naleznete na webu tydenmanzelstvi.cz.

Nabízí se mnohé. Na nás je jen vyhradit si čas a investovat jej do našeho manželství. Protože žádný dobrý vztah nefunguje samospádem. Naopak každá investice se vrací i s úrokem.

Mgr. Radka Moricová – autor tiskové zprávy (specialista PR) – 777 244 235, rmoricova@prorodiny.cz
Vojtěch Orlík (koordinátor Národního týdne manželství) – 603 981 117, vorlik@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.