Tiskové zprávy

O nás


Ostravská katedrála zněla jazzem pro Centrum pro rodinu a sociální péči

Ostrava, 20. 5. 2024

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě se ve čtvrtek 16. 5. 2024 tentokrát neplnila věřícími ke slavení bohoslužby, ale těmi, kteří přišli podpořit ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči, které přes 30 let pečuje o vztahy a rodiny a pomáhá se zvládáním života se zdravotním postižením. Konal se totiž benefiční koncert plný jazzu. Pro Centrum zahrál vynikající ostravský saxofonista a flétnista Michal Žáček. Vedle něj svůj talent i vášeň předvedli Lash & Grey, slovenské jazz-soulové duo. A tóny svých smyčců je doprovodil Benda Quartet, komorní soubor Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Zážitek to byl opravdu ojedinělý. Kristína Mihaľová svým hlasem a charismatem ohromila snad všechny posluchače. Výborně se doplňovala se svým kolegou Jakubem Šedivým, jehož prsty zlehka klouzaly po kytaře. Michal Žáček svou barevností exceloval i tentokrát, s jeho hudbou se prostě nenudíte. A k tomu všemu ještě doprovod smyčců Benda Quartetu. Byl to „nadpozemský večer”, jak uvedl na svém Facebooku Benda Quartet.

Koncert byl jednou z mnoha akcí, které Centrum nabízelo v rámci Týdne pro rodinu. Ten je vyhlášen u příležitosti Mezinárodního dne rodin letos již po šestnácté.  „Já jsem moc rád, že Centrum pro rodinu a sociální péči tady není pro rodinu jenom jeden týden, ale že tady je pro rodinu už opravdu víc jak 30 let. Že těch 30 roků tvoří tým, když použijeme tu hokejovou terminologii, který bojuje za rodinu, který hraje za rodinu. A přestože se ten tým za těch 30 roků změnil, přestože se střídají lidi na střídačce, přestože se střídají i trenéři, tak stále tento tým neztrácí sílu, neztrácí drajv a chuť jít dál, bojovat dál za rodinu a připravovat takové aktivity a nabízet takové činnosti, které rodinu podporují.” Těmito milými slovy přivítal ostravsko-opavský biskup Martin David návštěvníky katedrály.

Na jeho slova navázal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil: „Centrum pro rodinu je takovou velkou rodinou sociálních služeb na území celého kraje a převážně tady v Ostravě, která poskytuje služby nejenom rodinám, ale i všem blízkým a samozřejmě lidem s postižením. Já musím být Pánu Bohu vděčný, že existují poskytovatelé sociálních služeb, kteří jsou takový, jako je právě Centrum pro rodinu.”

Hlavním záměrem benefice bylo poděkování všem donátorům a také získání dalších finančních prostředků pro nové zázemí Centra pro rodinu a sociální péči. To se v druhé půli roku 2025 bude stěhovat do prostor bývalé ubytovny sester, které v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Centrum se přemístí ze současné budovy v Ostravě Vítkovicích do samého centra Ostravy, do městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. A za to je velice rád starosta tohoto obvodu Petr Veselka: „Žádný starosta není rád, když mu chátrají budovy ve městě nebo v obvodu. A když za mnou pan ředitel přišel s nápadem, že by se mohl realizovat projekt, který mi představil, na ulici Hornopolní v budově, která už měla demoliční výměr, tak jsem propadl jeho nadšení. Já jsem samozřejmě velmi rád, že Centrum pro rodinu a sociální péči se přesune do našeho obvodu. Bude to takové obohacení.”

Jsme moc rádi, že jsme si tak krásný koncert mohli užít a děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a kteří společně s námi fandí rodinám, které se ocitnou v jakékoliv životní situaci a využívají služeb našeho Centra.

Koncert se konal pod záštitou Mons. Martina Davida, biskupa ostravsko-opavského, Bc. Jiřího Navrátila, MBA, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje a Petra Veselky, starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. A mohl se uskutečnit díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje a díky štědrosti a pomoci všech dárců a příznivců.


Mgr. Radka Moricová – autor tiskové zprávy (specialista PR) – 777 244 235, rmoricova@prorodiny.cz
Bc. Alžběta Vodseďálková, DiS. – vedoucí oddělení PR a fundraisingu – 771 212 440, avodsedalkova@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.