Příprava na manželství

Vzdělávání


Příprava na manželství romantický kurz

Co děláme

Pětidílný kurz, který přebíráme od autorů Manželských večerů. Jde o pět večerů, každé setkání trvá asi dvě a půl hodiny a začíná podáváním večeře, která má nastolit atmosféru rande. Následuje praktická a vtipná promluva na jedno z pěti témat kurzu. Promítá se profesionálně zpracované video z živého záznamu kurzu z Anglie. Promítání počítá i s přestávkami pro diskusi nad konkrétními tématy v páru (v připravené příručce pro účastníky). Na konci setkání dostane pár také domácí cvičení, které by měl do příště prodiskutovat k prohloubení tématu. Domácí cvičení jsou určena páru a nikdo je nekontroluje.

Zkušenost ukazuje, že pokud dvojice před termínem svatby absolvuje jakýkoliv program přípravy na manželství, jsou účastníci vždycky překvapení, jak užitečně si popovídali a objevili, co by je předtím nenapadlo. Na těchto romantických večerech je zároveň záruka kvalitního času pro sjednocující zážitkovou komunikaci. Kurz se zabývá tématy:

  1. Komunikace.
  2. Konflikt. Řešení konfliktů.
  3. Závazek.
  4. Propojení. Jazyky lásky. Naplňující sexuální vztah.
  5. Dobrodružství. Sdílení hodnot a cílů.


Citujeme manžele, kteří se kurzu účastnili krátce před svatbou: Tento kurz nám oběma hodně dal. Mysleli jsme si, že o sobě víme všechno, a přitom jsme se toho na kurzu tolik dověděli. Máme z toho velký užitek.


Pro koho tady jsme

Nabídka je specifická pro dvojice, které chtějí přípravu s atmosférou, lehkou a zábavnou. Je přípravou na svatbu v církvi, ale zabývá se naprosto převážně praktickými zkušenostmi života.


Poslání

Série pěti večerů je navržena tak, aby pomohla účastníkům vybudovat pevné základy pro manželství, které vydrží.


Ceník

Přípravy na manželství jsou zdarma. Platbu za večeři řešíme prosbou o dobrovolný příspěvek.


Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.