Podpora rodiny a manželství

Rodiny a páry


Manželské večery

Co děláme 

Manželské večery jsou seriál osmi setkání v příjemné atmosféře večeře při svíčkách, spojených s inspirací, jak budovat zdravé a trvalé manželství. Vždycky respektujeme soukromí. Nikoho nežádáme, aby něco osobního říkal někomu dalšímu. Očekává se však, že o tématech otevřených na kurzu bude pár spolu hovořit. Jádrem každého večera je společný čas ve dvou, s diskrétním prostorem pro diskusi podnícenou malými přednáškovými vstupy. U stolků pro dva, s dobrou večeří a později s kávou a dezertem, se páry mají znovu cítit jako na rande. Série osmi témat vychází z principů křesťanské lásky, ale je přirozeně určena pro každý pár v dlouhodobém vztahu.  Manželské večery pořádáme dvakrát ročně v Centru pro rodinu, ale také vyjedeme kamkoliv na objednávku. O kurzech, které jsou pořádány na desítkách míst v republice a dokonce po celém světě, se dočtete na www.manzelskevecery.cz


Nejbližší kurz Manželské večery

Ukázkový večer se uskuteční 21. 9. 2023.

Ve školním roce 2023/2024 se první setkání uskuteční 5. 10. 2023.

Pro koho tady jsme

Kurz je určen pro každý pár, který chce společně pracovat na svém vztahu. Je přínosem a občerstvením i pro páry, jejichž manželství je pohodové a pevné. Pomáhá ovšem i párům, které procházejí problémy. Je zkrátka pro dvojice s chutí investovat do nikdy nekončícího budování vztahu. Kurz dává důraz na manželství a vyzdvihuje jeho jedinečnost. Vítáme však také dvojice muž + žena, dosud nesezdané, které spolu již nějakou dobu žijí, ale zamýšlejí se nad podstatou, smyslem a vývojem vztahu.


V jaké situaci je kurz obzvlášť přínosem

Mnoho lidí se vdává a žení, a přitom nikdy neměli vzor pro budování manželství. Chybí jim nástroje, které je uschopní zůstat spolu. Pokud spolu zůstanou, stává se často, že existují jeden vedle druhého pod jednou střechou a přitom se mezi nimi úplně vytratí vzájemná intimita. Vzájemný vztah se stává stereotypem, nudou, setrvačností … Většina lidí to považuje za přirozený proces. Je jim trapné požádat o pomoc, nebo nevědí, kde ji hledat.


Poslání

Chceme nabídnout manželům a párům kvalitní a dobře inspirovaný čas věnovat se pouze sobě navzájem, s romantickou atmosférou, ale zároveň s užitečnými a osvědčenými tématy k diskusi. Může se tomu říkat studijní rande. Každý vztah se může ještě více prohlubovat.


Ceník

Aktuální cena zahrnuje večeře pro pár, příručky k programu, nájem; naopak nápoje dle vlastního výběru při podávání večeře hradí účastníci zvlášť. Cena je často snížena díky dotacím Ministerstva práce a sociálních věcí, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava.

MUDr. Maria Fridrichová

MUDr. Maria Fridrichová

vedoucí vztahové přípravy a vzdělávání

T: +420 731 625 618
E: mfridrichova@prorodiny.cz

Spolupracujeme

Všichni partneři

Buďte první v obraze!

Přihlášení k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.