Domů  Registrace

2020/10/30 Podpořte Realizaci svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách v rámci hlasování v prodejnách Albert | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

2020/10/30 Podpořte Realizaci svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách v rámci hlasování v prodejnách Albert

Podpořte Realizaci svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách v rámci hlasování v prodejnách Albert

 

Realizace svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách – tak zní dva projekty, které chce služba Doprovázení pěstounských rodin v rámci svých aktivit realizovat v roce 2021. Oba projekty byly Nadačním fondem Albert vybrány k veřejnému hlasování v rámci programu Bertík. Hlasovat pro projekt Realizace svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách můžete od 22. října do 5. listopadu v prodejnách Albert na Dubině, v Zábřehu, Pustkovci a v Novém Jičíně. 

 

O výzvách biologických dětí, jejichž rodiče se rozhodnou stát pěstouny, hovoří vedoucí služby Mgr. Marie Chrástková: ,,Když do rodiny přichází pěstounské dítě, pěstouni se přirozeně snaží, aby se u nich cítilo dobře a věnují mu spoustu času. Dětem, které už v rodině žijí, se někdy zdá, že jsou odsunuty až na druhé místo. Naším projektem je realizace svépomocné skupiny pro děti a mládež v těchto rodinách.“ Zde mají děti prostor sdílet své pocity, zažít podporu vrstevníků a s podporou psychologa a psychoterapeuta projít životními změnami a situacemi, které jsou spojovány s přijetím nového člena do rodiny.  ,,Děti ve skupině zjistí, že na to nejsou samy a názory kamarádů i terapeuta pro ně mohou být motivující a povzbuzující. Cílem je podpořit rodinu jako celek, aby každý člen pěstounské rodiny mohl cítit, že domov je místem, kam patřím“ doplňuje Chrástková.

 

Další aktivitou, kterou služba Doprovázení pěstounských rodin již realizuje, je doučování dětí v pěstounských rodinách. Finanční prostředky získané z Nadačního fondu Albert půjdou na úhradu nákladů na zaměstnance, který bude do rodiny docházet a pomáhat dětem s výukou. Potřebnost projektu vychází ze specifických potřeb dětí, které do pěstounské rodiny přicházejí z traumatizujícího prostředí nebo mají přidružené zdravotní postižení. Pro pěstouny pak může být náročné s dítětem, které vyžaduje individuální přístup, zvládat školní přípravu. Doprovázející organizace chce rodinám nabídnout více volného času, který mohou věnovat společnému sblížení a budování důvěry, a ne jenom dohánění nezvládnutého učiva.

 

Hlasovat pro projekt Centra pro rodinu a sociální péči z.s. s názvem Realizace svépomocných skupin a doučování dětí v pěstounských rodinách můžete v období 22. října až 5. listopadu ve vybraných supermarketech Albert. Po úhradě nákupu dostanete od prodávajícího hlasovací žeton, tzv. ,,Bertík”, který vhodíte do hlasovacích boxu umístěném za pokladnami. Hlasovat můžete mezi dvěma projekty - ten, který získá nejvíce hlasů, získá pro svůj projekt až 60 000 Kč, projekt na druhém místě pak získá z nadačního fondu 40 000 Kč.

 

Prodejny, ve kterých můžete hlasovat:

 

Ostrava - Dubina, Horní 283/87
Ostrava - Pustkovec, náměstí Václava Vacka 6043/23
Ostrava - Zábřeh, Rudná 3114/114, 70030
Nový Jičín, Tabačka

 

 

 

 

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku