Domů  Registrace

Náhradní kurz PPR on-line 23.+30.4.2021 - formou webináře | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Náhradní kurz PPR on-line 23.+30.4.2021 - formou webináře

detail obrázkuPlánování rodičovství přirozenou metodou – vzdělávací cyklus pro veřejnost, jednotlivce, mladé lidi, snoubence i manžele; o dvou směrech plánování rodičovství – buď cestou PPR, nebo antikoncepce.

Cílem je představit, o co vlastně jde, kdy se řekne „PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ PŘIROZENOU METODOU“.  Naše organizace pořádá přednostně prezenční formu kurzu, zde ovšem nabízíme ON-LINE VERZI. Lektorka vysvětlí metodu pomocí přednášek, pomůže s nácvikem užívání metody formou odpovědí na otázky, případně formou následných konzultací.

V programu se střídá výuka metodiky a pasáže o žhavých bioetických tématech. Podstatná je diskuse o morálních otázkách plánování rodičovství, o aspektech antikoncepce. Srdečně zveme i účastníky, kteří mají o metodě PPR pochybnosti. Doufáme, že i on-line forma diskuse přinese tříbení argumentů a zajímavé podněty.

PPR - přirozené plánování rodičovství – bude probráno podrobně; ve dvou pátečních setkáních. Naučíte se používat „symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství“. Školení obsahuje vysvětlení základních principů a poznatků podle moderní medicíny, nácvik vedení záznamu, práci se záznamem, vyhodnocení údajů, používání metody v konkrétních životních situacích: při nepravidelných cyklech, zdravotních obtížích, potížích s neplodností apod.

Termíny:

v pátek 23. dubna 2021 (900–1700)

zahajovací přednáška s uvedením do logiky metody PPR, popis hodnocení sledovaných příznaků plodnosti; co lze zjistit z přirozeného cyklu, pravidla metody, cvičné záznamy; přednášky „Etika manželství a sexuality“, „Etika řešení neplodnosti“
v pátek 30. dubna 2021 (900 – 1700):            

praktické používání metody v konkrétních situacích, v době nemoci, při touze po otěhotnění; přednášky „Antikoncepce“, „Etický problém interrupce“; v závěru téma volné podle výběru posluchačů – kojení, období přechodu, další etické otázky, gender, …


Účastnický poplatek 400 Kč na osobu nebo 450 Kč na manželský/snoubenecký pár, dvojice jsou více než srdečně zvány! Cena zahrnuje výukové materiály, účastníci, přihlášení před datem 20. 4. 2021 je obdrží poštou.

Přednáší MUDr. Maria Fridrichová a instruktoři symptotermální metody.

Prosíme o závazné přihlášení: PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Informace: Maria Fridrichová – e-mail mfridrichova@prorodiny.cz, nebo telefon 731 625 618.

Pro další propagaci plakátek ke stažení ZDE.

Kurz je podpořen Biskupstvím ostravsko-opavským.

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku