Domů  Registrace

Seminář Jak (ne)otěhotnět pomocí přirozené metody - 3.12.2022 - prezenční forma, setkání a práce ve skupině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Seminář Jak (ne)otěhotnět pomocí přirozené metody - 3.12.2022 - prezenční forma, setkání a práce ve skupině

detail obrázkuPlánování rodičovství přirozenou metodou – seminář pro veřejnost, jednotlivce, mladé lidi, snoubence i manžele; o dvou směrech plánování rodičovství – buď cestou PPR, nebo antikoncepce.

Přijďte si udělat vlastní pohled, o co vlastně jde, když se řekne „PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ PŘIROZENOU METODOU“. V dlouhé řadě minulých let jsme udělali zkušenost, že se školení stane srdečným, intelektuálně bohatým setkáním.

V programu se střídá výuka metodiky určování plodných a neplodných dnů a pasáže o žhavých bioetických tématech. Podstatná je diskuse o otázkách plánování rodičovství, o aspektech antikoncepce. Srdečně zveme i účastníky, kteří mají o metodě PPR pochybnosti.

PPR - přirozené plánování rodičovství – bude probráno podrobně; v celodenním setkání se naučíte používat „symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství“. Školení obsahuje vysvětlení základních principů a poznatků podle moderní medicíny, nácvik vedení záznamu, práci se záznamem, vyhodnocení údajů, používání metody v konkrétních životních situacích.

Termín: v sobotu 3. prosince 2022 (900–1730):            

zahajovací přednáška s uvedením do logiky metody PPR, popis hodnocení sledovaných příznaků plodnosti; co lze zjistit z přirozeného cyklu; pravidla metody, cvičné záznamy. Ukáže se praktické používání metody v konkrétních situacích: stejně tak při vyhnutí se početí, jako při touze po otěhotnění.

Místo konání:
Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., středisko RODINA, Syllabova 3039/19e, Ostrava Vítkovice, velká klubovna. (Jedná se o přízemní žlutou budovu v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity.)

Velmi příjemné prostředí umocněné občerstvením s kávou a čajem, se společným obědem v  polední přestávce. Poplatek za jeden oběd je 50 Kč, hradí se samostatně.

Účastnický poplatek 400 Kč na osobu nebo 450 Kč na manželský/snoubenecký pár, dvojice jsou více než srdečně zvány! Cena zahrnuje výukové materiály.

Přednáší MUDr. Maria Fridrichová a instruktoři symptotermální metody.

Prosíme o závazné přihlášení: PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Informace: Maria Fridrichová – e-mail mfridrichova@prorodiny.cz, nebo telefon 731 625 618.

Pro další propagaci plakátek ke stažení ZDE.

Seminář je finančně podpořen MPSV, MSK a Statutárním městem Ostrava jako součást projektu Škola rodičovských a rodinných kompetencí.

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku