Domů  Registrace

Příští kurz PPR začne 21.+22.10.2022 – prezenční forma, setkání a práce ve skupině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Příští kurz PPR začne 21.+22.10.2022 – prezenční forma, setkání a práce ve skupině

detail obrázkuPlánování rodičovství přirozenou metodou – vzdělávací cyklus pro veřejnost, jednotlivce, mladé lidi, snoubence i manžele; o dvou směrech plánování rodičovství – buď cestou PPR, nebo antikoncepce.

Přijďte si udělat vlastní pohled, o co vlastně jde, když se řekne „PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ PŘIROZENOU METODOU“. V dlouhé řadě minulých let jsme udělali zkušenost, že se školení stane srdečným, intelektuálně bohatým setkáním.

V programu se střídá výuka metodiky určování plodných a neplodných dnů a pasáže o žhavých bioetických tématech. Podstatná je diskuse o morálních otázkách plánování rodičovství, o aspektech antikoncepce. Srdečně zveme i účastníky, kteří mají o metodě PPR pochybnosti.

PPR - přirozené plánování rodičovství – bude probráno podrobně; ve dvou sobotních setkáních se naučíte používat „symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství“. Školení obsahuje vysvětlení základních principů a poznatků podle moderní medicíny, nácvik vedení záznamu, práci se záznamem, vyhodnocení údajů, používání metody v konkrétních životních situacích: při nepravidelných cyklech, zdravotních obtížích, potížích s neplodností apod.

Termíny - v pátek 21. října 2022 (1700–2000):   

zahajovací přednáška s uvedením do logiky metody PPR, popis hodnocení sledovaných příznaků plodnosti; co lze zjistit z přirozeného cyklu;

v sobotu 22. října 2022 (900–1700):   

pravidla metody, cvičné záznamy; přednášky „Etika manželství a sexuality“, „Etika řešení neplodnosti“;
v sobotu 12. listopadu 2022 (900 – 1700):                   

praktické používání metody v konkrétních situacích, v době nemoci, při touze po otěhotnění; přednášky „Antikoncepce“, „Etický problém interrupce“; v závěru téma volné podle výběru posluchačů – kojení, období přechodu, další etické otázky, gender, …

Místo konání:
Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., středisko RODINA, Syllabova 3039/19e, Ostrava Vítkovice, velká klubovna. (Jedná se o přízemní žlutou budovu v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity.)

Velmi příjemné prostředí umocněné občerstvením s kávou a čajem, se společným obědem v  polední přestávce. Poplatek za jeden oběd je 50 Kč, hradí se samostatně.

Účastnický poplatek 400 Kč na osobu nebo 450 Kč na manželský/snoubenecký pár, dvojice jsou více než srdečně zvány! Cena zahrnuje výukové materiály.

Přednáší MUDr. Maria Fridrichová a instruktoři symptotermální metody.

Prosíme o závazné přihlášení: PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Informace: Maria Fridrichová – e-mail: mfridrichova@prorodiny.cz, nebo telefon 731 625 618.

Pro další propagaci plakátek ke stažení ZDE.

Kurz je podpořen Biskupstvím ostravsko-opavským.

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku