Fandíme rodině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: www.prorodiny.cz » Centrum pro rodinu a sociální péči » Aktuality » Podrobný kurz o člověku, lásce a manželství – celoživotní vzdělávání lektorů - od 19.10.2019

Podrobný kurz o člověku, lásce a manželství – celoživotní vzdělávání lektorů - od 19.10.2019

K ČEMU ZVEME

Kurz, který odborně pojímá nauku o manželství a lásce – propojením společenskovědních oborů, které vysvětlují manželství a lásku, s bioetickou problematikou, kde sv. Jan Pavel II. varoval před „kulturou smrti“.

Má sloužit pro prohloubení odborných základů přednášek např. při přípravách snoubenců, a zároveň pro posílení lektorů ve vlastním osobním životě.

KDO JE ZVÁN

Kurz je určen veřejnosti, zván je každý, kdo má zájem, bez omezení. Témata diskutuje z katolického pohledu. Pro manželské páry, které konají službu v přípravách na manželství, je vzděláváním. Podobně pro instruktory symptotermální  metody, vedoucí kurzu Manželské večery. Je vhodný i pro dvojice, které do manželství teprve míří, pokud se chtějí důkladněji vzdělávat.

PROGRAM

19. 10. 2019

O člověku, havárii a lásce …
Křesťanský pohled na člověka, antropologie a argumenty pro lidskou důstojnost, pojem osoby, sebepřijetí, kousek psychologie, východiska pro kontakt s účastníky přednášek.

O člověku, lásce a předávání života …
Nezbytné odborné znalosti na téma plodnost, argumenty pro úctu k lidskému jedinci, propagace úcty k životu, diskuse s potratovou agendou.

16. 11. 2019

 

O člověku a manželské lásce …
Důkladný rozbor učení církve o manželství, co všechno by mělo zaznít ve včasné, nikoliv bezprostřední přípravě mladých lidí, aby se předešlo otázce „Proč nám toto nikdo neřekl?“

O člověku, lásce a plánování rodičovství …
Zavádějící pojem „plánování rodičovství“ s odbornými medicínskými informacemi převedený k významu „odpovědné rodičovství“; regulace počtu dětí, autentické morální nároky, co je od Stvořitele a co je lidské.

7. 12. 2019

O slepých uličkách, které odvádějí od lásky …
Poslední bioetická kapitola, převážně k tématu umělého oplodnění, dílem také o dalších jevech, jako jsou genové manipulace, náhradní mateřství apod.
Cesta k lásce skrze chození …
Kapitola, kterou žádají posluchači z řad mládeže, o doporučeních, která lze mladým říci zodpovědně (výběr partnera, účel a cíl doby chození, některá doporučení, čím chození naplnit).

PŘEDNÁŠEJÍCÍ: MUDr. Maria Fridrichová + další pozvaní hosté (bude upřesněno).

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Tři soboty v čase 9:00 – 17:00, vždy celodenní setkání s občerstvením a obědem, jste zváni.

Adresa místa konání je: Syllabova 19, Ostrava – Vítkovice, centrum sídlí ve žluté budově uprostřed areálu Lékařské fakulty OU. Zvoňte na vchod A. Mnozí trefíte jako domů.

Poplatek za osobu na celý kurz 450 Kč, pár 500 Kč.

Odpovědi na dotazy e-mailem: mfridrichova@prorodiny.cz

PŘIHLÁŠKY ZDE

PLAKÁTEK KE STAŽENÍDomů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze