Fandíme rodině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: www.prorodiny.cz » Centrum pro rodinu a sociální péči » Aktuality » Kurz přirozeného plánování rodičovství - od 9.3.2018

Kurz přirozeného plánování rodičovství - od 9.3.2018

PŘÍŠTÍ KURZ PPR ZAČNE 9. 3. 2018

Plánování rodičovství přirozenou metodou – vzdělávací cyklus pro veřejnost, jednotlivce, mladé lidi, snoubence i manžele; o dvou směrech plánování rodičovství – buď cestou PPR, nebo antikoncepce.

Přijďte si udělat vlastní pohled, o co vlastně jde, kdy se řekne „PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ PŘIROZENOU METODOU“. V dlouhé řadě minulých let jsme udělali zkušenost, že se školení stane srdečným, intelektuálně bohatým setkáním.

V programu se střídá výuka metodiky a pasáže o žhavých bioetických tématech. Podstatná je diskuse o morálních otázkách plánování rodičovství, o aspektech antikoncepce. Srdečně zveme i účastníky, kteří mají o metodě PPR pochybnosti.

PPR - přirozené plánování rodičovství – bude probráno podrobně; ve čtyřech setkáních se naučíte používat „symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství“. Školení obsahuje vysvětlení základních principů a poznatků podle moderní medicíny, nácvik vedení záznamu, práci se záznamem, vyhodnocení údajů, používání metody v konkrétních životních situacích: při nepravidelných cyklech, zdravotních obtížích, potížích s neplodností apod.

Termíny:

v pátek 9. března 2018: zahajovací přednáška s uvedením do logiky metody PPR, popis hodnocení sledovaných příznaků plodnosti (1700 – 2000 hod.);
v sobotu 10. března 2018: co lze zjistit z přirozeného cyklu, pravidla metody, cvičné záznamy, přednášky „Etika manželství a sexuality, Etika řešení neplodnosti“ (900–1700);
v sobotu 21. dubna 2018: praktické používání metody v konkrétních situacích, v době nemoci, při touze po otěhotnění; sledování příznaků podle děložního čípku, přednášky „Antikoncepce“, „Etický problém interrupce“; v závěru téma volné podle výběru posluchačů – kojení, přechod, další etické otázky, gender, … (900 – 1700 hod.).

Místo konání:
Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., středisko RODINA, Syllabova 19, Ostrava Zábřeh,
velká klubovna. (Jedná se o přízemní žlutou budovu v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity.)

Velmi příjemné prostředí umocněné občerstvením s kávou a čajem, se společným obědem
v  polední přestávce. Poplatek za jeden oběd je 50 Kč, hradí se samostatně.

Účastnický poplatek 400 Kč na osobu nebo 450 Kč na manželský/snoubenecký pár, dvojice jsou více než srdečně zvány! Cena zahrnuje výukové materiály.

Přednáší MUDr. Maria Fridrichová a instruktoři symptotermální metody.

Prosíme o závazné přihlášení: PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Informace: Maria Fridrichová – e-mail mfridrichova@prorodiny.cz, nebo telefon 731 625 618.Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze